3D Print Dünyası Eskişehir bilim Şenliğinde!

17 Mayıs Pazar günü Eskişehir Bilim Deney Merkezi açık alanında yapılan Bilim Şenliğine Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak katıldık. Gün boyu 3 boyutlu yazıcı teknolojisini tanıtarak hem cihazların nasıl çalıştığını gösterdik hem de neler yapılabileceğini anlattık.
Şenlikte yer alan güneş lekelerini izleme, kimya, robot projeleri gibi çok çeşitli uygulamalar, eğlenceli atölyeler ve oyunlar havanın da güzel olduğu bu pazar gününde pek çok Eskişehirliyi alana çekmişti. Ancak kalabalığın niceliği kadar merakı da yüksek seviyedeydi.
Çocuklar ve gençler kadar yetişkinlerin de büyük ilgisini gören standımız bir dakika bile boş kalmadı. Ailelerinden okuldaki başarılarının ödülü olarak 3 boyutlu yazıcı isteyen çocuklar kadar bu devrimsel teknolojiyi profesyonel hayatlarında kalıp uygulamalarına altermatif veya destek amaçlı, prototip yapmak ya da sanatsal projeler için kullanmak isteyen büyüklerin sorularını yanıtladık.
Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de şahsen katıldığı şenlikte standımıza gelerek cihazlar ile ilgili bilgi aldı. Şenlik sonrasında Bilim Deney Merkezi ekibi ile bir araya gelme fırsatı yakalaık. Yaratıcı ve üretken projelere şehrin verdiği desteği görerek gururlandık.
Bu başarılı organizasyon için hem Bilim Deney Merkezi hem de Eskişehir Belediyesi’ni kutluyor, bşzleri de bir parçası olarak düşündükleri için teşekkür ediyoruz.

#3dprint #3dprinting #3dprintdunyasi #makercocuk #makersturkiye #sendeyap