COVID-19: Medtronic, Global Ventilatör Üretimini

Ventilatör Üretimi için PB 560 ventilatörünün tüm CAD dosyalarını yayınladı

Medtronic plc , endüstrilerdeki katılımcıların hızlı ventilatör üretimi seçeneklerini değerlendirmelerini sağlamak için Puritan Bennett ™ 560 (PB 560) için tasarım özelliklerini paylaştı .

 Bu karar, son  FDA Rehberine  ve küresel olarak devlet kurumlarının halk sağlığı ve tıbbi tepkisine uygundur.

Global tıbbi teknoloji şirketine göre, bu ventilatör üretimi birçok kısmı katkı maddesi üretimi kullanılarak üretilebilir . PB 560 ventilatörü, hem yetişkinler hem de çocuklar için hava yolu desteği sağlayan kompakt, hafif ve taşınabilir bir ventilatördür. Klinik ortamlarda ve evde kullanılabilir ve mobil solunum desteği sağlar.

Cihazın dünyanın çeşitli ülkelerinde ticarileştiği ve satıldığı on yıl oldu. Üreticiye göre, ürün teknolojisi ve tasarımı onu çok çeşitli bakım ortamları için ideal bir aday yapar.

“ Medtronic, COVID-19 enfeksiyonlarının tedavisinde ventilatörlere duyulan Ventilatör üretimi akut ihtiyacı hayat kurtarıcı cihazlar olarak kabul etmektedir. Bu küresel krizin küresel bir müdahaleye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Son birkaç hafta içinde, Puritan Bennett ™ 980 ventilatör üretimini artırdık.

 Ancak daha fazlasını yapabileceğimizi de biliyoruz ve biz de öyle, ” dedi Medtronic’teki Minimal İnvaziv Tedaviler Grubu başkan yardımcısı ve başkanı Bob White . “ PB 560 tasarım bilgilerini açıkça paylaşarak, COVID-19 ile mücadele için küresel ventilatör üretimi artırmayı umuyoruz .

Şimdiye kadar, İspanya sağlık endüstrisinin talebine cevap verebilecek tıbbi bir 3D yazdırılabilir ventilatör üretimini onaylandı , ancak CAD dosyalarının küresel olarak paylaşılıp paylaşılmayacağı hakkında hiçbir bilgi yok.

 İtalyan start-up Isinnova, şnorkel maskesini acil solunum maskesine dönüştürdü, ancak bu çözümün tıbbi yetkililer tarafından onaylanmamış olması nedeniyle, “ hastanın yaşadığı bilginin kabulüne tabi tutulması Onaylanmamış bir biyomedikal cihazın kullanımının imzalı bir beyanda bulunarak kullanılması. ”

Ventilatörlerin COVID-19 gibi ciddi solunum hastalığı olan hastaların tedavisinde kritik rolü artık bir sır değildir. Ve tıbbi olarak onaylanmış bir ventilatör üretimi için, bu salgının ortasında Medtronic’ten gelen bu katkı, türünün ilk ve en etkileyici olanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir